środa, 18 stycznia 2017

Dyrektywa transgraniczna

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/24/UE z 9 marca 2011 r. w sprawie stosowania praw pacjentów w transgranicznej opiece zdrowotnej, zwana „dyrektywą transgraniczną” powstała w celu ulepszenia funkcjonowania jednej z podstawowych zasad zjednoczonej Europy - swobody przepływu usług.

Problemy niewidomych - pies przewodnik

W związku z częstymi zapytaniami czy pies przewodnik osoby niewidomej może uczestniczyć ze swoim opiekunem w pobytach szpitalnych i sanatoryjnych zadaliśmy takie pytanie Kierownikowi Delegatury NFZ w Jeleniej Górze.

Jak rozpoznać bulimię?

Bulimia to choroba głównie młodych kobiet, które chcą się podobać innym, nie są zadowolone ze swojego ciała, pragną mieć sylwetkę modelki.

Rola farmakoterapii w leczeniu zaburzeń odżywiania

Zaburzenia odżywiania są silnie związane z psychiką. Osoby chore obsesyjnie myślą o jedzeniu, swojej masie ciała i wyglądzie. Etiopatogeneza zaburzeń odżywiania jest wieloczynnikowa. Swój udział mają nie tylko wspomniane czynniki psychologiczne, ale również biologiczne i społeczne. Wbrew powszechniej opinii schorzenia te nie dotyczą wyłącznie kobiet, ale coraz częściej stają się także problemem mężczyzn. Najczęstszymi zaburzeniami odżywiania są jadłowstręt psychiczny i żarłoczność psychiczna.

wtorek, 17 stycznia 2017

O NAS

Fundacja Instytut Rewalidacji utworzona została przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, a jej cele są zbieżne z misją KSON.

STRONA KSON


[ENG] About us

Karkonoski Regional Council for the People with Disabilities

[DE] Uber uns

Riesengebirge-Verband von Behinderten

[CZE] O nás

Poslání a Cíle

[UA] Про компанію

Місія і цілі

[NOR] IOm oss

Karkonoski Regionråd for Funksjonshemmede

    [GR] σχετικά με εμάς

    Αποστολή και στόχοι

    poniedziałek, 16 stycznia 2017

    Nawiążemy kontakt!


    Fundacja Instytut Rewalidacji nawiąże kontakt z uczelniami, studenckimi kołami naukowymi, osobami zainteresowanymi wspieraniem działań na rzecz rozwoju prac badawczych z dziedziny oprotezowania dysfunkcji narządów ruchu

    Statut FIR

    STATUT FUNDACJI INSTYTUT REWALIDACJI

    Dyrektywa transgraniczna

    Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/24/UE z 9 marca 2011 r. w sprawie stosowania praw pacjentów w transgranicznej opiece zdrowotnej, zwana „dyrektywą transgraniczną” powstała w celu ulepszenia funkcjonowania jednej z podstawowych zasad zjednoczonej Europy - swobody przepływu usług.Dyrektywa ma na celu zapewnienie realizacji swobody przepływu usług w sferze opieki zdrowotnej na terytorium Unii Europejskiej poprzez stworzenie możliwości korzystania ze świadczeń zdrowotnych w innym państwie członkowskim UE oraz możliwości uzyskania przez pacjenta zwrotu kosztów takich świadczeń od publicznego systemu ubezpieczenia zdrowotnego, któremu on podlega.

    Zwrot kosztów operacji usunięcia zaćmy

    Jak uzyskać zwrot kosztów operacji usunięcia zaćmy w ramach dyrektywy transgranicznej?

    Operacja zaćmy bez kolejek

    Powszechnie znany jest fakt, że czas oczekiwania na szereg